Zapowiedzi Katalog Regulamin zakupów Kontakt
Wyszukaj na stronach WYDAWNICTWA
Chcesz być informowany o nowościach?

kliknij   TUTAJ
POLECAMY!

Cena: 40.00

Sekty, spiski i tajne stowarzyszenia – to niezastąpiony przewodnik, który łączy drobne...
BESTSELLER

Cena: 40.00

NAKŁAD WYCZERPANY. Jakie sekrety łączą wielkie piramidy, masonów, stowarzyszenia Illuminati...

2019-12-12 Spotkanie z Gen. Robertem Spaldingiem

12 grudnia w gościnnych salach kina Atlantic odbył się wieczór promocyjny książki "Niewidzialna wojna". Na zaproszenie wydawnictwa, na spotkanie z czytelnikami przybył autor gen. Robert Spalding. Dziękujemy wszystkim uczestnikom tego niezapomnianego wieczoru.

2019-12-02 Promocja książki "NIewidzialna wojna" z udziałem autora gen. Roberta Spaldinga

Zapraszamy na spotkanie z autorem książki "NIewidzialna wojna" generałem Robertem Spaldingiem w Warszawie 12 grudnia o godz. 18 w kinie Atlantic. link do zaproszenia: https://www.kinoatlantic.pl/wydarzenia/news,1162,spotkanie-z-gen-rober

2015-06-15 Zapraszamy na Imieniny Jana Kochanowskiego

Jak co roku zapraszamy razem z Biblioteką Narodową do wspólnego świętowania Imienin Jana Kochanowskiego, które odbędą się w sobotę 20 czerwca w Ogrodzie Krasińskich. Imprezę rozpoczynamy o godz. 12, a zamykamy przed wykonaniem \"Pieśni świętojańskiej o Sobótce\". Około godz. 21 rozpocznie się dancing. Oprócz kiermaszu książki odbędzie się: - Tradycyjnie już mecz poetycki, w którym znani i cenieni aktorzy (i nie tylko) pojedynkują się na najpiękniejsze teksty literackie - tym razem z udziałem polskiej awangardy. - czytelnicy będą mieli możliwość bezpośredniej rozmowy z najbardziej cenionymi i najpopularniejszymi autorami książek. - zaprosimy również do dyskusji o najciekawszych wydarzeniach literackich ostatniego półrocza oraz premierach, na które warto czekać.

2014-11-12 Przy stoliku w Czytelniku

W sobote 18 października spotkaliśmy się w kawiarni Czytelnika z okazji premiery książki Jerzego GRUZY „POŻEGNANIE Z KARNAWAŁEM” Rozmowę z autorem poprowadził Wiktor Osiatyński.

2014-05-21 ZAPRASZAMY NA V WARSZAWSKIE TARGI KSIĄŻKI

W dniach 22-25 maja zapraszamy na V edycję WTK na Stadionie Narodowym w Warszawie. W tym roku gościmy autorkę powieści \"Sto dni z życia Sary\". Na spotkanie z Anką Ziółek-Kobylarz zapraszamy w sobotę w godz. 11.00-13.30 i w niedzielę w godz. 11.00-14.00. Jerzy Gruza będzie podpisywał swoją nową książkę \"Koniec karnawału\" w sobotę od godz. 14.00 do 15.00. Zapraszamy na stoisko 90 w sektorze C4.

2014-02-27 Nasz autor w Bejrucie

Z wielką przyjemnością informujemy, że \"Handlarz wspomnień\", powieść Jana Subarta (Stanisława Strasburgera) wydana przez nasze Wydawnictwo w 2009 roku, została przełożona na arabski i wydana w Libanie przez wydawnictwo Dar al-Adab (www.daraladab.com). 18. grudnia 2013 roku, w obecności autora i tłumacza, odbyła się uroczysta premiera przekładu na targach książki w Bejrucie. Dwa miesiące później z arabską wersją \"Handlarza wspomnień\" mogli zapoznać się czytelnicy w Maroku na jubileuszowych, dwudziestych targach książki w Casablance. Wielojęzyczne wydarzenie muzyczno-literackie we współpracy z dwójką miejscowych lektorów, muzykiem i autorem zorganizował Instytut Goethego. Przekładu powieści dokonał George Yacoub we współpracy z autorem, wsparcia finansowego udzielił Instytut Książki. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z obu wydarzeń. Autorem fotografii jest Frederic Risse.

2013-05-15 Zapraszamy na Warszawskie Targi Książki

Zapraszamy na Stadion Narodowy w Warszawie w dniach 16-19 maja. Podczas IV edycji Warszawskich Targów Książki na naszym stoisku nr 69 w sektorze D3 zaprezentujemy całą naszą ofertę. Wszystkie książki będą do nabycia ze znacznym rabatem.

2012-05-06 Zapraszamy na Warszawskie Targi Książki

W dniach 10-13 maja 2012 roku odbędzie się trzecia edycja Warszawskich Targów Książki. Serdecznie zapraszamy do Pałacu Kultury i Nauki na nasze stoisko nr 229 w sektorze B.

2011-11-12 WIECZÓR POEZJI NA ŻOLIBORZU

Zapraszamy na wieczór poetycki w Forcie Sokolnickim, uroczym zakątku warszawskiego Żoliborza 13 listopada 2011 r, (niedziela) o godz. 17. Spotkanie poprowadzi Anna Bojarska. Nasze Wydawnictwo zaprezentuje biografię Kaliny Jędrusik \"Jestem, jaka jestem\" z udziałem autora Piotra Gacka.

2010-11-08 TARGI KSIĄŻKI HISTORYCZNEJ

Zapraszamy na nasze stoisko w dniach 25-28 listopada 2010 r. w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie. Z myślą o Targach Książki Historycznej przygotowaliśmy trzy gorące premiery. W sobotę 27 listopada autor Piotr Gacek będzie podpisywał swoją najnowszą książkę \"Kalina. Jestem, jaka jestem\" - bardzo osobiste wspomnienie o Kalinie Jędrusik.

2010-05-24 ZAPRASZAMY NA KIERMASZ

Już w najbliższy weekend 29-30 maja zapraszamy wszystkich czytelników na warszawski Mariensztat. W miłej atmosferze, przy dźwiękach muzyki ponad 80 wydawców zaprezentuje najgorętsze tytuły tego sezonu.

2010-04-27 Warszawskie Targi Książki

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska w czasie Pierwszych Warszawskich Targów Książki w Pałacu Kultury i Nauki w dniach 13-16 maja 2010.

2009-07-01 PREMIERA W KLUBIE KSIĘGARZA

W dniu 23. czerwca 2009 odbyła się uroczysta prezentacja książki z audio CD Jana Subarta \"Handlarz wspomnień albo bitwa poetów\". Prezentacja miała miejsce w Klubie Księgarza w Warszawie. Mimo szalejącej ulewy, na wieczorze zebrało się ponad dwieście osób. Program obejmował lekturę fragmentów powieści w wykonaniu aktora Karola Strasburgera i autora. Lektura przepleciona była utworami muzyki instrumentalnej z Bliskiego Wschodu w wykonaniu Issy Chahena i Adiba Chamouna. Wieczór zwieńczył orientalny bufet, który ufundowała Sheesha Lounge z Warszawy. Po części artystycznej spotkania goście korzystali z okazji do rozmów z artystami, które przeciągnęły się do późnych godzin wieczornych. Dwa krótkie nagrania z wieczoru można zobaczyć pod następującym linkiem: http://video.google.de/videosearch?hl=de&lr=&um=1&q=%22handlarz%20wspomnie%C5%84%22&ndsp=20&ie=UTF-8&sa=N&tab=iv# Kolejne imprezy czytelniczo-muzyczne wokół \"Handlarza wspomnień\" planowane są na drugą połowę września. Autor zdjęć:Grzegorz Kopczewski, Fotopin

2009-06-24 GROM2.pl w Forcie Czerniakowskim

18 lipca na terenie oddziału Muzeum Wojska Polskiego w warszawskim Forcie Czerniakowskim odbyła się promocja długo oczekiwanej książki „Grom.2.pl” Jarosława Rybaka. Gościliśmy na niej m.in. ministra Aleksandra Szczygło – szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego, gen. broni Waldemara Skrzypczaka, dowódcę Wojsk Lądowych, gen. dywizji Bogusława Packa – do niedawna zastępcę dowódcy misji UE w Czadzie, Bartłomieja Grabskiego – dyrektora Biura Audytu Kancelarii Prezydenta RP, Jacka Kotasa – byłego wiceministra Obrony Narodowej. Wzięli w niej również udział członkowie grupy rekonstrukcyjnej 1. kompanii komandosów Commando ze Swarzędza, członkowie Stowarzyszenia Byłych Żołnierzy 62. Kompanii Specjalnej z Bolesławca, przedstawiciele jednostki Grom oraz 1. pułku specjalnego komandosów z Lublińca i Dowództwa Wojsk Specjalnych. Komandosi wspominali mrożące krew w żyłach akcje, które przeprowadzali w wielu miejscach świata. Podczas imprezy można było również odbyć przejażdżkę czołgiem.

2009-06-05 SPOTKANIE W PAŁACU

2 czerwca br. w Pałacu w Wilanowie z udziałem ponad 200 gości odbyła się prezentacja albumu \"Niepewność\". Jego Autorki to wywodząca się z wrocławskiej bohemy Anna Żyburtowicz- teatrolog i Marzena Dąbrowska- malarka, absolwentka warszawskiej ASP. Sala Biała Pałacu zamieniła się na ten czas w galerię, salon poetycki i muzyczny . M. Dąbrowska wystawiła kilka obrazów z cyklu \"Tancerki\" których reprodukcje zdobią tomik.Wiersze recytowały aktorki Maria Mamona i Krystyna \"Kiksa\" Kołodziejczyk . Bardzo ciepło publiczność przyjęła duet na skrzypce i fortepian. Brawurowo zagrały w nim Zuzanna Krawczak i Aleksandra Kozioł. Anna Żyburtowicz swoją poezją prowadzi nas w krainę olśnień , tęsknot, marzeń, przemijania. Tę wędrówkę wzbogaca 50 pasteli. Wnoszą one ulotność ruchu, baśniowość. Wzmacniają barwy, atmosferę i dramaturgię chwil opisanych wierszem. Album / 96 stron, oprawa twarda / zachwyca czystością i subtelnością formy, co sygnalizuje już sama okładka. W zależności od nastroju można go czytać i można go oglądać. Estetyka albumu kreuje go na elegancki, wyszukany prezent dla płci obojga. tekst-stb

2009-01-15 Posłuchaj OPIUM ŻYCIA

Nasza książka „Opium życia” Hanny Faryny-Paszkiewicz jest czytana w odcinkach na antenie Radia dla Ciebie! Można jej posłuchać od poniedziałku do piątku o godzinie 11.45 od 12 do 23 stycznia. Fragmenty czyta znana aktorka – Anna Dereszowska.

2008-10-29 PROMOCJA NOWEJ KSIĄŻKI

W dniu wczorajszym miała miejsce inauguracja Pałacowych wtorków literackich. Pomysłodawcą idei przybliżenia ducha Muzeum-Pałacu w Wilanowie jako miejsca nie tylko dorobku kulturowego ale również ośrodka skupiającego młodych ludzi zainteresowanych kulturą współczesną, zwłaszcza literaturą jest jego dyrektor, Paweł Jaskanis. Po raz pierwszy w Sali Białej, w której przed laty przyjmował gości król Jan III Sobieski, odbył się wieczór literacki promujący książkę Hanny Faryny-Paszkiewicz pt: „Opium życia” – wydaną przez nasze wydawnictwo. Opisywana w niej niezwykła historia Marii Morskiej – muzy skamandrytów zainteresowała wielu ludzi związanych ze sztuką i kulturą, w spotkaniu wziął udział m. in. znany aktor Jan Kobuszewski. Promocja odbyła się w przeddzień 90 rocznicy otwarcia słynnej kawiarni literackiej Pod Pikadorem, miejsca narodzin Skamandra. Pałac, pięknie oświetlony wieczorem, ożył dzięki literaturze.

2008-06-25 NASZE KSIĄŻKI W PAŁACU

Jeśli chcesz poczytać nasze książki wybierz się koniecznie na spacer do parku przy Pałacu w Wilanowie. JEDEN SWIAT bierze udział w akcji \"Parkowanie z Książką\". To już IV edycja tej akcji. Co roku, w okresie letnim, w Wilanowskim Parku ustawiona zostaje wielka szafa na której półkach swoje miejsce znajdują książki. Odpoczywający w cieniu Wilanowskich drzew goście mogą zagłębiać się w lekturze wydawniczych nowości. Po zakończeniu akcji książki przekazywane są w darze do Wilanowskiej biblioteki publicznej. Niektóre z książek zyskują własne życie, znikają na kilka dni z półki, po czym pojawiają się na niej ponownie. Nasze wydawnictwo zawsze chętnie uczestniczy w akcjach promujących czytelnictwo.

2008-04-23 JEDEN ŚWIAT w Londynie

W poszukiwaniu pomysłów i wydawniczych inspiracji pojechałyśmy do Londynu na Międzynarodowe Targi Książki. Pierwsze kroki skierowałyśmy na legendarną Portobello Road w Nothing Hill, gdzie na straganach bukinistów znalazłyśmy kilka „białych kruków”. Kolejnym celem naszej londyńskiej wędrówki była słynna Charing Cross Road – ulica klimatycznych księgarń, w których miłośnicy literatury mogą zrealizować najskrytsze nawet marzenia. Na targach, które jak co roku odbywały się w hali wystawienniczej na Earls Court, wydawcy z całego świata prezentowali swoje najnowsze pozycje. Efekty naszych rozmów handlowych, mamy nadzieję, już wkrótce ucieszą czytelników.

2008-01-04 100 komandosów w „Jednym Świecie”!

Nasza nowa książka „Commando.pl” Jarosława Rybaka cieszy się ogromnym powodzeniem. 14 grudnia w Domu Żołnierza w Warszawie gościliśmy żołnierzy 62. jednostki specjalnej z Bolesławca. W promocji uczestniczył m.in. były dowódca GROM-u gen. Roman Polko oraz były minister obrony narodowej Aleksander Szczygło. Była okazja do spotkania bohaterów książki – legendarnego dowódcy mjr Andrzeja Żdana, chor. Bogdana Fijałkowskiego, por. Rajmunda Prusa, sierż. Jana Kuska, chor. Mieczysława Kopacza, mjr Edwarda Mroczka, chor. Grzegorza Wyrwała. Wspomnieniom nie było końca.

2007-12-07 MIKOŁAJKOWE SPOTKANIE

6 grudnia, jak co roku, spotkaliśmy się w gościnnych progach Klubu Księgarza na imprezie mikołajkowej Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek. Nasze Wydawnictwo promowało swoją najnowszą publikację pt. „Latarnie warszawskie. Historia i technika”. Licznie przybyli goście obejrzeli niezwykle interesującą prezentację przygotowaną przez autora książki, historyka i dziennikarza, Jarosława Zielińskiego. Dziękujemy wszystkim obecnym na spotkaniu pasjonatom warsawianów za miłe słowa, które padły pod adresem autora i Wydawnictwa.

2007-11-08 WIECZÓR PROMOCYJNY

6 listopada w Klubie Księgarza odbył się wieczór promocyjny nowej książki wydanej przez nasze Wydawnictwo pt. \"Gronostaj ubrany w króla\". Zbiór aforyzmów i małej prozy malarza i rzeźbiarza Andrzeja Coryell wzbogacony zmysłową grafiką i fragmentami obrazów autora został bardzo ciepło przyjęty przez naszych gości.

2007-05-15 52 Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie

Zapraszamy do odwiedzania naszego stoiska w czasie Miedzynarodowych Targów Książki. W piątek i sobotę 18 i 19 maja od godziny 10.00 do 19.00 i w niedzielę 20 maja od godziny 10.00 do 17.00 (sektor A stoisko 116).

2006-05-22 JEDEN ŚWIAT na Międzynarodowych Targach Książki

Już po raz trzeci braliśmy udział w tej prestiżowej imprezie. Nasze stoisko zamieniło się w prawdziwy salon literacki, w którym zasiedli m.in. Janusz Głowacki, Henryk Bereza, Janusz Rudnicki, Natasza Goerke, Michał Witkowski, Józef Hen. Gościliśmy też prezesa wydawnictwa PIW Rafała Skąpskiego.Swoją najnowszą książkę podpisywał nasz autor Filip Bajon.

2006-05-10 Wieczór promocyjny

Wieczór promocyjny powieści autobiograficznej Filipa Bajona „Cień po dniu” udał się nadzwyczajnie! Gościliśmy wielu dziennikarzy, reżyserów, pisarzy, poetów, muzyków. Byli z nami m.in.: Marek Koterski, Piotr Szulkin, Kuba Morgenstern, Jerzy Gruza, Zuzanna Łapicka, Wiesław Walendziak, Jerzy Górzański, Michał Lorenz. Fragmenty książki, bardzo ciepło przyjęte, przeczytał Maciej Stuhr. Goście „odrobili lekcje”, większość z nich przeczytała rozdział powieści drukowany w „Rzeczpospolitej”. Wspomnieniom nie było końca, a sprzyjało im czerwone wino, które lało się strumieniami...

2006-04-20

2006-04-03 Zapraszamy na wystawę fotografii!

Zapraszamy na wystawę zdjęć Marzeny Mróz – naszej redaktor naczelnej pt:\"Dolina Issy\". Wernisaż odbędzie się 11 kwietnia o godzinie 19.00 w klubie Czuły barbarzyńca przy ul. Dobrej 31 w Warszawie. Patronami medialnymi imprezy są: Fujifilm, Instytut Miłosza, miesięcznik „Zwierciadło”, Radio dla Ciebie, TVP Kultura. Wystawę można oglądać do 5 maja. Szczegółową relację z imprezy przedstawimy na naszej stronie.

2005-11-18 Obchodzimy drugie urodziny

W grudniu minęły dwa lata od wydania naszej pierwszej książki.

2005-11-12 Informacje o nas

Wydawnictwo Jeden Świat powstało w październiku 2003 r. Wydajemy autobiografie i biografie ludzi niezwykłych, ekscentrycznych, książki-prezenty, eseje historyczne, współczesną literaturę piękną, książki prezentujące nowe spojrzenie na politykę i kulturę międzynarodową. W 2006 r. ukazał się pierwszy tytuł w nowej serii „Wydarzenia, Kontrowersje”. Jeden Świat Publishing House set up in October 2003 as a private company. We publish autobiographies and biographies of extraordinary, eccentric people, gift books, historical essays, contemporary literature (fiction) and non-fiction titles. In 2006 Jeden Świat started to publish books covering every aspects of international affars, politics and culture. We have published 29 titles so far.

2005-11-10 Nowa strona wystartowała

Witamy na naszej nowej stronie. Mamy nadzieję, że spodoba się państwu nowy wystrój i rozbudowane funkcje.
KONTROWERSJE

Cena: 46.00

Niezwykła historia jednej z najbogatszych i najbardziej wpływowych kobiet Europy, słynącej...
Z wielką radością informujemy o werdykcie jury XI Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego na ...
Z życia wydawnictwa
12 grudnia w gościnnych salach kina Atlantic odbył się wieczór promocyjny książki "Niewidzialna wojna". Na zaproszenie wydawnictwa, na spotkanie z czytelnikami przybył autor gen. Robert Spalding. Dziękujemy wszystkim uczestnikom...